درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
پویان عارف پور
امتیاز: 202782
رتبه:4
604
190
26
1161
پویان عارف پور ، از بنیانگذاران وبسایت توسینسو ، مهندس الکترونیک ، گرافیست و نقاش حرفه ای ، سابقه برگزاری چندین نمایشگاه طراحی و نقاشی و شرکت در حراجیهای آثار هنری در خارج از کشور ، دارای مدرک MCSE از شرکت مایکروسافت ، تخصص در حوزه Photoshop ، After Effects ، Corel ، Premiere دارای مدرک Security از مایکروسافت ، مدرس دوره CSCU , ICDL. سرپرست اسبق واحد انفورماتیک مرکز بهداشت جنوب تهران ، سرگروه تیم مهندسی آی تی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، مدرس کسب درآمد اینترنتی در آریاگسترنت ، مدرس دوره Network+ در دانشگاه علوم پزشکی تهران ، دارنده مدرک بازارهای مالی Forex از موسسه Emoney. پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

روزنامه رسمی چیست؟

تاریخ 19 روز قبل
نظرات 0
بازدیدها 45

روزنامه رسمی چیست؟

روزنامه رسمی چیست؟برای کسانی که وارد جامعه کاری شدند و یا درگیر کارهای ثبت شرکت بوده اند و یا راجع به آن شنیده اند و یا به دنبال آگهی قانونی و مانند اینها بوده اند عبارت ثبت در روزنامه رسمی عبارت آشنایی است. اما وقتی میگیم روزنامه رسمی یعنی چی؟ مگه بقیه روزنامه ها غیر رسمی هستن؟

به طرز جالبی بطور یکباره در تمام وبسایتهای ایرانی که در گوگل فهرست شده اند مشا عبارت زیر را بدون کوچکترین تفاوتی خواهید دید:

"به موجب ماده واحده در سال ۱۲۸۹ شمسی دولت موظف شد در پایتخت روزنامه‌ای شامل دستخطهای سلطنتی و احکام وزارتخانه و عزل و نصب کارکنان دولت و قوانین موضوعه منتشر سازد و این روزنامه به اسم مجله رسمی وزارت دادگستری منتشر می‌گردد.
در سال ۱۳۲۳ به موجب تبصره ۳ قانون بودجه مجلس وظیفه چاپ و نشر روزنامه رسمی به عهده مجلس محول گردید و هیئت رئیسه موظف گشت آن را بصورت روزانه چاپ و منتشر نمایند که اولین شماره آن با نام (روزنامه رسمی کشور) مورخ ۲۲ ۱۱ ۱۳۲۳ منتشر شد تا زمانیکه روزنامه رسمی به موجب تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۳۳۸ کل کشور به وزارت دادگستری منتقل شد و به موجب ماده مصوب ۲۶ ۰۱ ۱۳۵۱ سازمان روزنامه رسمی به شرکت سهامی تبدیل شد." که این متن از تاریخچه خود سایت روزنامه رسمی کشور برداشته شده.

و اما وقتی به صفحه الکترونیکی روزنامه رسمی کشور بروید (http://www.rrk.ir/Default.aspx) و قسمت درباره ما را مطالعه کنید عبارت به روز شده متن فوق را خواهید بافت:

"روزنامه رسمی کشور، از سازمان های وابسته به قوه قضاییه (البته من هنوز نمیدونم چطور توضیح بدم که ما توی فارسی همزه نداریم و باید قضاییه بنویسیم و نه مثل این وبسایت "قضائیه" و اگر نهادهای کشوری با همزه بنویسن دیگه وای بحال ماها) می باشد که به صورت شرکت سهامی اداره می شود. مطابق اساسنامه قانونی مصوب بیست و هشتم اسفند 1352 ارکان شرکت عبارتند از : مجمع عمومی، هیئت مدیره و مدیرعامل و بازرس قانونی. سهام شرکت، صد در صد متعلق به دولت بوده و ریاست محترم قوه قضاییه رییس (و نه رییس با همزه) مجمع عمومی شرکت می باشد.

برابر ماده 4 اساسنامه (اصلاحی دوازدهم بهمن 1381)، موضوع شرکت اداره و چاپ و انتشار روزنامه رسمی کشور، انجام سفارشات چاپی و مطبوعاتی قوه قضاییه، وزارتخانه ها، موسسات و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی، چاپ، توزیع و فروش کتب و نرم افزارهای الکترونیک و رایانه ای می باشد."


وظیفه این روزنامه چیست؟


وظیفه اصلی این شرکت، چاپ و انتظار کلیه قوانین و مصوبات مجلس شورای اسلامی، مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیین نامه ها و مصوبات هیات دولت، آرا وحدت رویه دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری، چاپ و نشر برخی آگهی های قانونی – قضایی ، همچون آگهی های مربوط به تاسیس و ثبت شرکت ها و علائم تجاری و ... از دیگر وظایف روزنامه رسمی کشور می باشد.

روزنامه رسمی چیست؟

امیدوارم مورد استفادتون واقع بشه و اگر شد پسند یادتون نره :)
بخاطر داشته باشین شما هم میتونین دانسته های خودتون رو در توسینسو به اشتراک بگذارید.

نویسنده : مهندس پویان عارف پور
منبع : جزیره وکالت و حقوق وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد .

برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید