آیا ماموران شهرداری حق توقیف اموال دستفروشان را دارند ؟

حتما فیلم ها و کلیپ های متعددی از این مشاهده کرده این که ماموران شهرداری به نحو ناشایستی با دستفروشان برخورد می کنند و بعضا دیده می شود که اموال دستفروشان توسط ماموران شهرداری توقیف می شود . بد نیست بدانید که از نظر قانونی ماموران شهرداری به هیچ عنوان حق توقیف اموال دستفروشان را ندارند و بر اساس تبصره دوم ماده 55 قانون شهرداری : شهرداری ها حق توقیف اموال دستفروشان را ندارند مسئولیت انها رفع سد معبر و آزاد کردن راهها است . بنابراین دستفروش می تواند در صورت توقیف شدن اموال توسط ماموران از لحاظ قانونی از آنها شکایت کند . ماموران شهرداری صرفا مسئول رفع سد معبر هستند نه توقیف اموال ...


نویسنده : حمیدرضا نصرتی

منبع  : جزیره وکالت و حقوق وب سایت توسینسو 

هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی است

0 نظر

هیچ نظری ارسال نشده است! اولین نظر برای این مطلب را شما ارسال کنید...

نظر شما
برای ارسال نظر باید وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر
×

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....